Takimi Thaçi-Vuçiq në sytë e analistëve

Takimi Thaçi-Vuçiq në sytë e analistëve

Takimi i mbajtur në Francë midis presidentit të vendit Hashim Thacit dhe atij të Serbisë Aleksandër Vuciq me ndërmjetësimin e presidentit francez Emanuel Macron është vlerësuar nga analistët politik si mundësi e shkrirjes së akujve për rifillimin e dialogut Kosovë Serbi. Analistët e shohin të vështire arritjen e marrëveshjes brenda një kohe të shkurt për shkak të pozicioneve të pa ndryshuara të palëve./21Media