Një ndër zërat më të njohur të muzikës popullore

Një ndër zërat më të njohur të muzikës popullore

Ajo është ndër këngëtaret më të njohura dhe të kërkuara në mbarë trojet shqiptare. Për dekada me radhë, ajo me zërin e veçantë ka argëtuar publikun, duke sjellur këngë të shumta, të cilat janë pëlyqer shumë.

Bëhet fjalë për këngëtaren e mirënjohur të muzikës popullore, Remzie Osmanin, e cila edhe sot nuk ndalet së publikuari projekte të ndryshme muzikore, shkruan rtv21.tv

Përveç zërit dhe stilit të veçantë, këngëtarja nga Mushtishti i Suharekës shquhet edhe për bukurinë. Në çdo paraqitje që bën, Remzia duket e rregulluar tejet bukur.

Krahas ditëve të sotme, këngëtarja e rregulluar dhe elegante shihet edhe kur ka qenë më e re. Në disa imazhe të bëra rreth 30 vjet më parë, ajo shihet se edhe atëherë kujdes të madh i ka kushtuar vetes.

Në disa imazhe të hedhura në internet, Remzie Osmani shihet se përveç look-ut, nuk ka ndryshuar edhe aq shumë në pamje.

Sa i përket karrierës muzikore, “Padrejtësi në dashuri” titullohet projekti i fundit i këngëtares, i publikuar më 3 mars, i cili deri tani ka mbi 600 mijë klikime në Youtube.

Ndërsa, sa i përket jetës private, Remzie Osmani është e martuar prej vitesh dhe është nënë e dy fëmijëve, Hamzës dhe Riolës./21Media