Çizmet e Spice Girl të Victoria Beckham janë në shitje në eBay pasi ajo i dhuroi ato në dyqanin e Kryqit të Kuq Britanik për të mbledhur para për viktimat e Typhoon Haiyan në Phillippines në 2013.

Dizenjatorja e modës, 46, dhe burri i saj David, 45 vjeç, dorëzuan kutitë e mbushura me rrobat dhe këpucët e tyre të vjetra në dyqan bamirësie në perëndim të Londrës, për të mbledhur fonde për viktimat e Typhoon Haiyan në 2013, përcjell portali rtv21.tv

Çizmet ikonike janë renditur në eBay për 4,100 £ me një përshkrim që thotë se 10 përqind e shitjes do të ‘dhurohet përsëri për bamirësinë e Kryqit të Kuq’.

 “Çizmet dikur i përkisnin Posh Spice Girl Victoria Beckham.”, thuhet në përshkrim.

“Çizmet janë bërë dhe veshur posaçërisht nga Victoria Beckham në ditët e saj më të mira me Spice Girls.”, vazhdon përkshkrimi

“Victoria i dhuroi ato për bamirësinë e Kryqit të Kuq në Londër në 2013. Ky është një artikull i vetëm”/21Media