Albright dhe Clark Dekorohen me “Urdhërin e lirisë”

Albright dhe Clark Dekorohen me “Urdhërin e lirisë”

Me rastin e 20 vjetorit të clirimit të Kosovës dhe ndërhyrjes së trupave të NATO-s në Kosovës, presidenti i Kosovës Hashim Thaci, priti në takim ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, dhe ish komandantin e Forcave Aleate të NATO-së Wesley Clark.

Ish sekretarja amerikane e shtetit Albright tha se SHBA-të kanë bërë gjënë e duhur për Kosovën. ndërsa gjenerali Clark tha se pret me padurim kohën kur Kosova do të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO. Ish-sekretarja Albright dhe ish-komandanti Clark, u dekoruan me “Urdhërin e Lirisë”. Ish-sekretarja Albright u takua edhe me kryeparlamentarin Veseli dhe kryeministrin Haradinaj./21Media