Konfirmohet interesimi i Coca-Cola's për të prodhuar pije që përmbajnë kanabis

Konfirmohet interesimi i Coca-Cola’s për të prodhuar pije që përmbajnë kanabis

Raportohet se Coca-Cola është në bisedime me prodhues të kanabisit me bazë në Kanada, për të bërë pije me përmbajtje të marihuanëss, me arsyetimin për të zbutur dhimbjen dhe inflamacionet e mundshme të konsumatorit, shkruan rtv21.tv

Në internet qarkullon edhe kjo fotografi e Coca Colas e vitit 1880, ku thuhet se kishte përmbajtje te kokainës e cila është dhënë vetëm me udhëzim të mjekut, në raste kur pacientët kishin dhimbje./21Media

No automatic alt text available.