Antonio Conte nuk do të jetë trajneri tjetër i Romës

Antonio Conte nuk do të jetë trajneri tjetër i Romës

Tekniku nga Lecce dëshiron një projekt që e çon atë për të fituar menjëherë, pa pasur nevojë për ta rindërtuar dhe një hërë nga e para ekipin.

Kështu Roma ka marrë parasysh vendimin e ish-trajnerit të juventusit teksa është në kërkim të një trajneri të ri.

Por, mbi të gjitha tifzozët e Romës janë në ankth se cili do të jetë timonieri i ri për sezonin e ardhshëm. Një prej emrave në listën e Romës është Maurizio Sarri.

Trajneri i Chelsea-t në rast se dështon të fitojë trofeun e Europa League këtë sezon mund të shkarkohet nga blutë.