Coutinho i lumtur në Bayern Munich

Coutinho i lumtur në Bayern Munich

Transferimi më i fundit i Bayern Munich, Philippe Coutinho, ka thënë se Barcelona ka mbetur histori.

Coutinho është huazuar nga Bayerni me mundësi blerje, ky huazim i kushtoj gjigantit gjerman 8.5 milionë euro. Braziliani po shpreson që të qëndroj në ekip dhe të fitojë disa tituj.

Në Barcelonë, shumë gjëra nuk ndodhën siç i parashikuam. Mirëpo tash është një histori. Shpresoj të qëndroj këtu për një kohë të gjatë dhe të fitojë shumë tituj”, deklaroi ai.

Braziliani është i gatshëm për sfidën e radhës në Gjermani dhe ka thënë se do të bëjë më të mirën.

“Kam fituar eksperiencë, tituj dhe mësova shumë gjëra, mirëpo është koha të fokusohem te sfida e radhës. Nuk kisha asnjë dyshim kur me thirri Bayerni. Sapo me treguan qëllimet, menjëherë dëshirova të transferohesha”, shtoi ai.