Coutinho lidhet me një largim dramatik nga Aston Villa

Gjiganti turk, Galatasaray është i interesuar të nënshkruajë me Phillipe Coutinhon, në formë huazimi nga Aston Villa për pjesën e mbetur të sezonit.

Mesfushori brazilian ka luftuar për të çimentuar një vend në skuadrën e Aston Villas këtë sezon, dhe ka qenë i kufizuar në vetëm gjashtë ndeshje si titullar në Premier Ligë deri më tani.
Duke qenë se ish-ylli i Liverpoolit është një nga përfituesit më të lartë të klubit, ka shpresa se Aston Villa do të jenë në gjendje të rregullojë një transferim për Coutinhon brenda javës së ardhshme.
Galatasaray dëshiron të sjellë mesfushorin që nuk favorizohet më nga Emery, përpara mbylljes së afatit kalimtar turk të mërkurën.
Pretendohet se Galatasaray po kërkon fillimisht një huazim, por mund të jetë i hapur për të negociuar një marrëveshje të përhershme më tej.
Nëse ndodh kjo lëvizje, Coutinho do të jetë bashkëlojtar i yllit kosovar, Milot Rashica.
Back to top button