Zemaj: Nga java e ardhshme hyjnë në fuqi masat e reja, s’do të ketë lirim të masave kurse vaksinën do ta kemi në dispozicion në tremujorin e parë të vitit 2021

Zemaj: Nga java e ardhshme hyjnë në fuqi masat e reja, s’do të ketë lirim të masave kurse vaksinën do ta kemi në dispozicion në tremujorin e parë të vitit 2021

7 viktima, 385 të infektuar nga 1 mijë e 442 testime të kryera si dhe 351 të shëruar është bilanci me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj paralajmëroi se nga java e ardhshme do të hyjnë në fuqi masat e reja kundër Covid-19 pa treguar se çfarë do të jenë ato masa. Theksoi së s’do të ketë lirim të tyre./21Media