Në klinikë 106 pacientë me Covid-19, gjashtë në respirator.- A është kjo faza më e rëndë e menaxhimit të pandemisë COVID-19?

 Në klinikë 106 pacientë me Covid-19, gjashtë në respirator.- A është kjo faza më e rëndë e menaxhimit të pandemisë COVID-19?

Tetë viktima të reja, 767 të infektuar nga 2 mijë e 178 testime të kryera dhe 186 të shëruar është bilanci me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë. Në Klinikën Infektive të QKUK-së aktualisht po mjekohen rreth 106 pacientë me koronavirus. Këtë Klinikë Gjatë ditës e vizitoi kryeministri Avdullah Hoti./21Media