33 raste të reja nga 711 testime dhe 33 të shëruar.-Gjermania dhuroi 15 respiratorë për QKUK-në

33 raste të reja nga 711 testime dhe 33 të shëruar.-Gjermania dhuroi 15 respiratorë për QKUK-në

Asnjë viktimë e koronavirus në vendin tonë në 24 orët e fundit.
Ndërkaq rezultuan 33 persona të infektuar nga 711  testime,  dhe 46 të shëruar.
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj tha se nga sot do të ketë  trefishim të testimeve për koronavirus./21Media