Edhe një viktimë dhe 53 pacientë me Covid-19, 20 me oksigjenoterapi, një në gjendje të rëndë

Edhe një viktimë dhe 53 pacientë me Covid-19, 20 me oksigjenoterapi, një në gjendje të rëndë

Është regjistruar edhe një viktimë e koronavirusit në vendin tonë, ka njoftuar  Klinika Infektive e QKUK-së, duke quar kështu numrin e përgjithshëm të viktimave të këtij virusi në gjithsej 33 persoan.
Në këtë klinikën infektive po mjekohen 53 pacientë të infektuar me Covid-19, 20 prej tyre me oksigjenoterapi ndërsa një pacientë është në gjendje të rëndë në mjekim intensiv.
Mbrëmë u shënua numër rekord i të infektuarve me koronavirus që nga shpallja e pandemisë, gjithsej 129 raste të reja.(Teksti- Valmira HOTI, kamera-Lulzim FANA)./21Media