Gjatë 24 orëve të fundit - 486 të infektuar nga 1mijë  e 374 testime, 30 të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit – 486 të infektuar nga 1mijë  e 374 testime, 30 të shëruar

Nëntë pacientë të prekur me koronavirus kanë vdekur në 24 orët e fundit, ka njoftuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik.
Ndërsa janë konfirmuar edhe 486 raste të reja të infektimit nga 1 mijë e 374 testime, si dhe 30 pacientë të shëruar.
Prishtina vazhdon të prijë me numrin më të madh të të infektuarve.(Teksti- Aurela ELSHANI, kamera= Vllaznim JAKUPI)/21Media