12 të vdekur, 728 raste të reja me Covid-19

 12 të vdekur, 728 raste të reja me Covid-19

12 të vdekjes, 728 raste të reja me Covid-19 dhe 60 të shëruar është bilanci i 24 orëve të fundit me koronavirs nga gjithsej 1 mijë e 827 testime. Numri i rasteve aktive në Kosovës është 6 mije e 221. Ndërkohë, sonte prej orës 20 e deri të hënën në orën 5 të mëngjesit 7 komuna futen në karantinë. U ndalohet veprimtaria e të gjitha subjekteve afariste dhe bizneseve si dhe sektorit të gastronomisë./21Media