Loci: Kemi rënie të dukshme të pacientëve me Covid në Spitalin e Pejës.-Avdaj: Jemi përgatitur për vjeshtë, tanimë kemi një përvojë me Covid-19

Loci: Kemi rënie të dukshme të pacientëve me Covid në Spitalin e Pejës.-Avdaj: Jemi përgatitur për vjeshtë, tanimë kemi një përvojë me Covid-19

Tre pacientë të infektuar me koronavirus, vdiqën gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik njoftoi edhe për 49 raste të reja nga 509 testime të kryera, si dhe për 92 të shëruar. Në QKUK dhe në Spitale Rajonale po mjekohen vetëm 79 pacientë me koronavirus.(Teksti- Valmira HOTI, kamera- Nuhi SALIHU)./21Media