Cristiano Ronaldo ia mbylli gojën Shakirës pesë minuta pasi ajo u tall keq me të

2 min read

Cristiano Ronaldo ka dëshmuar shumë herë gjatë karrierës së tij se ai është njeriu për rastin e madh, kështu që Shakira me të vërtetë duhej të kishte ditur më mirë para se të tallej me ish yllin e Real Madridit gjatë një përplasjeje fatale në El Clasico në vitin 2011.

Ronaldo bëri një rikthim romantik te Manchester United verën e kaluar, por ai u tërhoq nga Premier League gjatë qëndrimit të tij të parë në Old Trafford nga Los Blancos, të cilët shpenzuan një rekord prej 80 milionë funte në vitin 2009 për ta sjellë megayllin portugez në Bernabeu.
Çuditërisht, Ronaldo ishte po aq i suksesshëm në Spanjë sa ishte në Angli. Gjatë qëndrimit të tij nëntë vjeçar në Madrid, Ronaldo shënoi 450 gola në vetëm 438 ndeshje, përcjell portali rtv21.tv

Por, gjatë finales së Kupës së Mbretit në sezonin 2010/11 që Ronaldo përfundoi duke ia mbyllur gojën Shakirës, e cila deri vonë ishte partnerja e yllit të Barcelonës , Gerard Pique .

Për shkak të marrëdhënies së saj të mëparshme me Pique-n, sensacioni kolumbian i popit ka qenë i rregullt në ndeshjet e El Clasico ndër vite dhe është parë duke qeshur në turmë përmes ekranit të madh pasi Ronaldo i kishte ikur një mundësi e artë në kohën shtesë.

Megjithatë, Ronaldo qeshi i fundit vetëm pesë minuta më vonë, kur bëri një krosim nga Angel di Maria për të fituar ndeshjen dhe për t’i dhënë fund thatësirës 18-vjeçare të Realit në kompeticion.

Pa çudi, klipi gazmor i reagimeve të kundërta të Shakirës në stadiumin Mestella u bë viral dhe është rishfaqur shumë herë vitet e fundit. Sa i përket Realit, ata nuk duhej të prisnin aq gjatë për triumfin e tyre të radhës në kompeticion, pasi fituan sërish trofeun vetëm dy vjet më vonë.

Ronaldo fitoi 15 trofe të jashtëzakonshëm gjatë periudhës së tij të jashtëzakonshme në Bernabeu para se të largohej përfundimisht nga klubi për të kërkuar një sfidë të re në Itali me Juventusin në verën e 2018.
37-vjeçari udhëhoqi Juventusin drejt dy titujve të Serie A gjatë qëndrimit të tij tre-vjeçar në Allianz Stadium para se të bënte rikthimin e suksesshëm në Premier League dhe Manchester United.

Pavarësisht spekulimeve të vazhdueshme për të ardhmen e tij në javët e fundit mes betejave të United në fushë, Ronaldo nuk pritet të largohet nga Old Trafford këtë verë dhe në vend të kësaj duket se është në linjë për të luajtur një rol vendimtar nën drejtimin e trajnerit të ri të United, ish-shefin e Ajax-it Erik ten Hag ./21Media