Fotografitë më mbresëlënëse të Princeshë Dianës me të birin Princ Harry.

Shtator 1984

Pak më shumë se dy vjet pas lindjes së Princit William, Princi Charles dhe Princesha Diana mirëpritën një djalë tjetër në familje – Princin Harry.

Maj 1985

 

Familja me katër anëtarë – përfshirë Harry 9-muajsh në bordet e Royal Yacht Britannia në Venecia, Itali.

Mars 1986

Flokët Princi Harry janë shprishur nga era në krahët e nënës së tij në një aeroport në Skoci gjatë rrugës për në Balmoral.

Gusht 1987

Nëna dhe djali përqafohen gjatë një vizite në Majorka, Spanjë.

Qershor 1988

Diana dhe Harry me veshje në ngjyrë të njëjtë jeshile dhe të bardha për paraqitjen vjetore të familjes në ballkonin e Pallatit Buckingham për Trooping the Color.

Shtator 1989

Në moshën pesë vjeç, Harry u bashkua me vëllain e madh William në Shkollën Wetherby në Londër. Diana shpesh i linte djemtë në mëngjes ose i merrte pasdite.

Prill 1990

Harry kërkon strehë nga dielli në krahët e Dianës gjatë një udhëtimi në plazh. Sot, Harry thotë se nëna e tij ka ende ndikim në të.

Prill 1993

Diana shpesh mbahet mend për vendosmërinë e saj për t’i dhënë djemve një edukatë sa më normale. Këtu, nëna dhe djali zhyten gjatë një vizite në një park zbavitës.

Gusht 1995

Harry dhe Diana qëndruan afër gjatë Festimeve të Ditës së VJ. Megjithëse ajo vdiq vetëm dy vjet më vonë, kur ai ishte vetëm 12 vjeç, Diana është në kujtesën e të birit dhe ende ka një ndikim të madh tek ai. Harry i pat thënë People : “Gjithçka që dua është ta bëj nënën time tepër krenare”./21Media