Ditë më rëndësi për çiftin turk

Ditë më rëndësi për çiftin turk

Sot ishte ditë e veçantë për çiftin më të dashur turk Halit Erginc dhe Berguzar Koral. Si sot e e 8 vite më parë ata kurorëzuan me martesë dashurinë e tyre që nisi në vitin 2006 gjatë xhirimit të serialit hit “1001 netë”, shkruan rtv21.tv


Dasma e tyre u realizua në “Les Ottamans” në turqi dhe ishin të pranishëm 320 të ftuar.

Qysh prej asaj kohe ata ishin kudo së bashku duke u bërë një nga çiftet më të pëlqyera të showbizit turk. Ndërkohë që sollën në jetë një djalë i cili quhet Ali Erginc dhe ka 7 vjet.

 

Halit dhe Berguzar edhe sot janë bashkë e të lumtur dhe mbështesin njëri tjetrin në karrierën e tyre./21Media