De Jong flet për Ansu Fatin

De Jong flet për Ansu Fatin

Mesfushori, Frenkie de Jong beson që fitorja ndaj Valencia ishte përformanca e tij më e mirë në fanellën e Barcelonës.

Holandezi impresionoi në fitore duke shënuar dhe asistuar.

Ai tha që bashkëlojtarët i kanë ndihmuar që prej kohës që është transferuar.

Bashkëlojtarët me ndihmuan që prej kohës kur jam transferuar. Duhet të adaptohem me situatën dhe klubin. Kjo është ndeshja më e mirë që kam luajtur ndonjëherë”, deklaroi ai.

De Jong gjithashtu foli për 16-vjeçarin, Ansu Fati që po i mahnit të gjithë.

Lojtari që tregon këtë kualitet në “Camp Nou”, do të thotë që ka vetëbesim. Ka një të ardhme të mirë”, përfundoi De Jong.