Areola debutoi në fanellën e Realit

Areola debutoi në fanellën e Realit

Ish-portieri i Paris Saint-Germain, Nicolas Dehon ka pranuar që i ka thënë portierit Alphonse Areola të transferohet në Real Madrid.

Dehon ka thënë se Areola nuk ka pasur vend në ekipin e PSG-së,.

I thashë të largohet pasi nuk do t’i besojnë. E transferuan Navas si numrin një në skuadër, i cili ka fituar tri herë Ligën e Kampionëve dhe Sergio Rico për numrin dy në skuadër”, deklaroi Dehon.

Areola debutoi në fanellën e Realit në ndeshjen ndaj Osasuna dhe arriti ta mbajë portën e paprekur.

Tani pritet nëse nga Zidane nëse do t’i besojë Areola për ndeshjen ndaj Atletico Madridit.