Limuzina më e shpejtë në botë, e cila mund të shkojë nga 0-60 kilometra në orë në vetëm gjashtë sekonda, është dalë në shitje për 217,000 pound në Australi.

Ferrari 360 Modena limo e shtrirë, e cila u prodhua në vitin 2003 por u shndërrua në formën e saj aktuale në 2012, ka marrë dy rekorde botërore Guinness për të qenë makina më e shpejtë e këtij lloji si dhe Ferrari më i gjatë në botë, transmeton rtv21.tv.

Super-vetura e këtij lloji vjen e pajisur me një sistem zanor rrethues kinematografik, ndriçim LED, ekrane TV, dyer me krahë dhe një shirit.

Makina ka qenë më parë në dispozicion me qira nga ExoticLimo për 761 £ në orë me leximin e reklamës: Kjo limuzinë mishëron ideologjinë e pasurisë dhe suksesit.

Ai ka arritur vetëm 65,000 kilometra dhe tani ka dalë në shitje për pak më shumë se 217,000 £./21Media