Njihuni me karakteristikat

Njihuni me karakteristikat

Telefoni Android Nokia 3, tani është në shitje në Indi me një çmim prej 147 dollarësh. Nokia 3 vjen me ekran prej 5 inç me rezulucion 1280 me 720 pikselë. 2GB RAM dhe 16 GB hapsirë të brendshme.

Ka kamerën e pasme dhe frontale me 8MB, bateri prej 2,650 mAh lidhje LTE dhe Android 7.0 Nougat si sistem operativ jashtë kutisë./21Media