Vogëlushja arrit të fitoi një famë të madhe

Vogëlushja arrit të fitoi një famë të madhe

“Kara Sevda” ishte një prej më të ndjekurve jo vetëm në Turqi, por edhe në vende të ndryshme të botës.
Ai u shfaq edhe për publikun shqiptar përmes RTV21. Aktorët e serialit ishin aktorë të cilët ishin pjesë edhe në seriale tjerë, por atë të cilën e pamë për herë të parë  ishte voglushja e cila ishte në rolin e bijës së “Nihanit” dhe “Kemajlit”, “Denizi”.

Ëmbëlsira e këtij seriali cilësohet të jetë “Denizi”, aktorja e cila i dha jetë këtij roli quhet Arven Beren, ku vetëm katër muajshe arrit të fitoi një famë të madhe.

Tani “Denizin” mund ta gjejmë edhe në rrjetin social Instagram. Prindërit e saj kanë hapur një llogari me emrin e Arven Beren, dhe ata vazhdimisht postojnë fotografi e video të “Denizit”, shkruan rtv21.tv

E së fundmi, ata kanë postuar një video teksa “Denizi” shihet se është duke vallëzuar me një këngë për fëmijë në gjuhën shqipe, që titullohet “Macja le të lahet”.

 

View this post on Instagram

 

#arvenberen66 #arvenberen822 @arvenberen66 @arvenberen66

A post shared by arven (@arvenberen822) on

Ndryshe, se a do ta shohim Arven në role tjera mbetet të shihet. Të pyetur për këtë gjë prindërit e saj nuk kanë thënë diçka konkrete. /21Media