Gruaja britaneze dënohet në Malaysi me vdekje sepse vrau burrin e saj

Gruaja britaneze dënohet në Malaysi me vdekje sepse vrau burrin e saj

Samantha Jones, është një 51 vjeçare britaneze që u arrestua sepse e vrau burrin e saj “të dhunëshëm”. Ajo tha për policinë se kishte vite që vuante prej dhunës fizike nga burri i saj. Ajo e kishte therrur burrin e saj në gjoks, në vetëmbrojtje pasi ai e kishte goditur dhe kishte filluar ta maltretonte, shkruan DailyMail, përcjellë rtv.21.tv.

Samantha Jones is flanked by guards as she arrives barefoot to court wearing prison scrubs

Fillimisht ajo kishte qëndruar në stacion policor për 12 ditë pas vrasjes së burrit të saj gjatë orës 2,3 e mëngjesit. Avokati i saj Sangeet Kaur Deo tha se klientja e tij ishte ende në gjendje të keqe dhe e tmerruar.

The blue skies of the tropical island can be seen in the background as Samantha Jones is lead in handcuffs to the courthouse by a female police officer

Ajo u dënua me vdekje, shefi i departamentit të policisë, Mohamed Iqbal tha se pas një hetimi mjeksor në trupin e të akuzuarës nuk u gjetë asnjë shenjë dhune pavarësisht deklaratave të saj./21Media.