Deschamps ka një kërkesë për Giroud

Deschamps ka një kërkesë për Giroud

Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka kërkuar nga sulmuesi Olivier Giroud, që të largohet nga Chelsea në afatin dimëror. Francezi është zgjedhja e tretë për sulmin e “bluve”, por luan titullar me përfaqësuesen e Francës.

Deschamps ka thënë se Giroud duhet të largohet në mënyrë që të luajë më shumë.

“Ai e di që duhet të luajë më shumë dhe nëse ka ndonjë ekip ku i ofrohet kjo është mirë që ta shfrytëzojë si mundësi”, ka deklaruar ai.

Së fundmi, mediat angleze kanë raportuar se Inter ka shprehur interesim për Giroud dhe mund të nisin bisedimet me Chelsean për ta transferuar për 6 milionë funta.