Isufi optimist që do të fitojë ndaj kundërshtarit që ka humbur titullin e botës

Isufi optimist që do të fitojë ndaj kundërshtarit që ka humbur titullin e botës

Boksieri i njohur shqiptar, Shefat Isufi, i cili jeton dhe vepron në Gjermani sonte ishte i ftuar në emisionin “Fol Shqip Show”.

Isufi u shpreh që dëshira më e madhe e tij është që të ndeshet me kundërshtarin, Billy Joe Saunders nga i cili ka humbur titullin e botës WBO në kategorinë e mesme.

I pyetur se përse ka humbur ndaj Saunders-it, Isufi tha që nga stërvitjet e gabuara të ish-trajnerit të tij.

Më tutje, boksieri u shpreh optimist që do të fitoj ndaj Billy-t./21Media