Arrestohet i dyshuari

Arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka njoftuar se të enjten në Fushë Kosovë ka arrestuar një person ngase i njëjti dyshohet se keqpërdori seksualisht një vajzë nën moshën 16 vjeçare.

“Raportohet se viktima moshë e mitur, femër K/Shqiptare, është keqtrajtuar seksualisht nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Sipas policisë i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim te Prokurorit, dërgohet në qendrën e mbajtjes për 48 orë. /21Media