Një vajzë e mitur është sulmuar seksualisht nga një personi i dyshuar i cili më pas është arrestuar nga policia.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 18:46 në Vushtrri.

“Është arrestuar një i dyshuar mashkull Kosovar pasi i njëjti dyshohet se ka kryer sulm seksual ndaj viktimës femër kosovare mitur”, ka bërë të ditur policia.

Viktima është dërguar për tretman mjekësor dhe posedon raport.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media