2 milionë euro dhe dënimin prej një viti në burg

2 milionë euro dhe dënimin prej një viti në burg

Futbollisti i Paris Saint Germain, Angel di Maria pranoi të paguajë 2 milionë euro dhe dënimin prej 1 viti në burg për shkak të fshehjes së tatimit në Spanjë.

Di Maria pranoi fajin se kishte fshehur 1,3 milion euro në Panama, të cilat i kishte fituar nga të drejtat e fotografive të tija më 2012 dhe 2013.

Ai u dënua me një vit burg për shkak të fshehjes së tatimit./21Media