Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron për vizitë në Gjermani ku atje është takuar me përfaqësuesit e bizneseve të Kosovës në këtë vend.

Thaçi vlerësoi u shpreh krenar me suksesin dhe punën e këtyre ndërmarrësve si dhe u shpreh mirënjohës për kontributin e tyre dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

“Ne, bashkë me diasporën, mund t’i jetësojmë idealet e përbashkëta për forcimin e shtetit të Kosovës, ekonomisë, bujqësisë dhe kulturës sonë, duke e transformuar dhe modernizuar shoqërinë tonë. Diaspora këtu janë imazhi i gjallë i Kosovës në Gjermani. Krenar me arritjet e tyre, të cilat janë arritje edhe të Kosovës.”, shkroi Thaçi në Facebook./21Media

Në Klubin e Bizneseve në Düsseldorf takova shumë bashkëkombës tanë, përfaqësues të bizneseve në Gjermani. Jam…

Gepostet von Hashim Thaçi am Dienstag, 6. Oktober 2020