Tahiri: Në Berlin mund të caktohet data e vazhdimit të dialogut.-Hoti: Samiti do ta qartësoi rrugën e Kosovës dhe të Serbisë

Tahiri: Në Berlin mund të caktohet data e vazhdimit të dialogut.-Hoti: Samiti do ta qartësoi rrugën e Kosovës dhe të Serbisë

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti i Francës Emanuel Macron si organizatorë të Samitit të Berlinit me përfaqësuesit e shteteve të Ballkanit Perëndimo, pritet tuia bëjnë të qartë Kosovës dhe Serbisë se nuk do të kenë perspektivë evropiane pa e vazhduar procesin e dialogut. Kështu vlerësojnë analistët politik. Sipas tyre, nuk pritet që në këtë samit të ketë një propozim për marrëveshjen finale Kosovë- Serbi./21Media