Artistja publikoi pamje nga festa

Artistja publikoi pamje nga festa

Këngëtarja e njohur kosovare, Diona Fona sot feston datë të veçantë. Ajo ka ditëlindjen dhe mbushi 21 vjet, shkruan rtv21.tv

Me rastin e ditëlindjes, artistja po merr urime të shumta nga më të dashurit e saj. Dionën për ditëlindje po e urojnë edhe kolegët e shumtë të saj. Kjo shihet në komentet e imazheve, që Fona i publikoi në instagram me rastin e ditëlindjes së saj.

 

View this post on Instagram

 

Officially 21 💖 #bdayturnup

A post shared by Diona Fona (@dionafona) on

 

View this post on Instagram

 

Pre-birthday surprise💕💖✨ #9Feb #Countdown

A post shared by Diona Fona (@dionafona) on

Diona Fona është lindur më 09 shkurt të vitit 1999 në Angli. Ajo ka lansuar një numër të madh të këngëve, të cilat janë shndërruar në hite. “Shy”, “Veç fjalë”, “Bella vita”, “Katalea” janë disa nga hitet e Dionës. Ndërsa, projekti i fundit i artistes është “Ti je”, në bashkëpunim me EAZ, i publikuar më 31 tetor të vitit 2019./21Media