Aktorja e njohur shqiptare, Eliza Dushku përfundoi studimet për Psikologji në Boston, teksa temën e diplomës e mbrojti online nga shtëpia, shkaku i pandemisë.

Eliza përmes njè postimi në në Instagram falënderoi të gjithë njerëzit e përzemërt që e kishin mbështetur gjatë kësaj kohe, si dhe ka kujtuar momentet e bukura që ka kaluar me kolegët saj gjatë viteve të studimeve.

Aktorja gjithashtu theksoise gjatë këtyre viteve takoi edhe dashurinë e jetës.

“Unë sapo diplomova! Jam kaq e emocionuar. Kjo ka qenë një ëndërr (siç e dini shumë nga ju!) Për një kohë të gjatë. U transferova përsëri në Boston gati pesë vjet më parë me disa kredi nën rripin tim dhe një vendosmëri të ashpër për të përfunduar Bchaelorin tim. Gjatë rrugës takova dashurinë e jetës sime (Peter P!) I cili më ka rrënjosur pafund, me familjen time të bukur (përshëndes mamin, Aaron, Lenin, Benin, Naten, Amin! + netët e studimit me mbesën dhe nipërit e mi Kyle, Sof, dhe Joji, që ishin pikat kryesore) dhe miq (ka shumë për të përmendur, por unë ju shikoj ju) që keni besuar në mua, copëzën tonë të përsosur të vogël, Bourne, e cila ishte bashkë me mua në barkun tim për semestrat e fundit (klasa e terapisë së lëvizjes së vallëzimit për tetë muaj shtatzëni, me shokët e klasës që thonin ‘së shpejti do të bëhet nënë’, dhe me profesorët dhe mua duke qeshur), dhe unë nuk mund të harroj kafshët e mia Max dhe Tanner, të cilët rrinin ulur në prehrin tim deri vonë natën gjatë studimit dhe provave”, ka shkruar Eliza.

https://www.instagram.com/p/CAOWF83nnwc/

Kujtojmë se, Eliza është e martuar me biznesmenin, Peter Palandjian. Dashuria e tyre në muajin gusht u bekua me një djalë të cilin e pagëzuan me emrin Philip Bourne Dushku Palanjian. /21Media