Themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg merr më në fund diplomën e Harvardit

Themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg merr më në fund diplomën e Harvardit

Mark Zuckerberg u largua nga Harvardi për të krijuar rrjetin social “Facebook”, por të enjten e kaluar ai kthehet në triumf duke diplomuar.

“Mami, gjithmonë ju kam thënë se do të kthehesha në Universitet dhe do të marr diplomë”, ka shkruar Zuckerberg në profilin e tij zyrtar, shkruan rtv21.tv.

32-vjeçari e braktisi Harvardin në vitin 2004 për t’u bërë një sipërmarrës./21Media