Transferimi i Zaha

Transferimi i Zaha

Për Wilfried Zaha po interesohen shumë ekipe ndër ta është edhe Manchester United.

Sulmuesi i Crystal Palace, Wilfried Zaha nuk është i kënaqur te klubi i tij dhe po kërkon të largohet në afatin dimëror, transmeton rtv21.tv.

Kur Zaha ishte i ri në vitin 2013, ai ishte i lidhur të kalontë në “Old Trafford” mirëpo transferimi dështoi për shkak të moshës së re që kishte ndërsa tani “Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të paguajnë rreth 70 milionë euro për sulmuesin  e Bregut të Fildishtë.

Për sulmuesin ka shfaqur interesim edhe Arsenalin në afatin veror./21Media