Djali 4 vjeç merr veturën e nënës, përplas dy vetura tjera

Një djalë katër vjeçar mund të ketë një të ardhme në Formula 1 pasi mori makinën e nënës së tij për një shëtitje në Holandë.

Policia në qytetin qendror të Utrecht tha se fëmija u përplas me dy makina të parkuara të shtunën, përpara se të largohej nga vendi i ngjarjes me pizhame dhe këmbë zbathur.

Kalimtarët e shqetësuar thirrën policinë pasi e panë duke ecur në rrugë i vetëm në të ftohtë, transmeton rtv21.tv.

Askush nuk u lëndua gjatë arratisjes së tij, me policinë që tha në Instagram se kishte zbuluar një “Maks Verstappen të ri”.

Policia shkroi se fëmija ishte zgjuar të shtunën kur babai i tij shkoi në punë dhe i kishte marrë çelësat e makinës së nënës së tij “për të shkuar me makinë”.

Pasi oficerët u thirrën për ta marrë atë, erdhi një raport për një automjet të braktisur aty pranë, i cili dukej se kishte goditur dy makina të parkuara.

Ajo ishte regjistruar në nënën e djalit, tha forca, dhe oficerët e thirrën atë. Duke i dorëzuar telefonin të riut, policia tha se ai imitoi drejtimin e makinës dhe bëri gjeste duke rrotulluar timonin.

“Më pas kuptuam se fëmija mund të ketë qenë shoferi”, vazhdoi postimi në Instagram .

Katër vjeçarit iu dha një çokollatë e nxehtë në komisariat dhe një arush pelushi, përpara se të ribashkohej me nënën e tij.

Së bashku, ata shkuan në vendin e aksidentit, ku ai u pyet nëse mund të tregonte se si funksiononte makina.

Fëmija – i përshkruar nga nëna e tij si “i shkathët” – hapi makinën me çelës, e futi në ndezës dhe e lëvizi këmbën në tufë dhe pedalet e gazit, tha policia.

Oficerët u kërkuan prindërve që të fshehin çelësat e makinës së tyre në të ardhmen.

“Maks Verstappen i ri u gjet në (periferinë e Utrehtit) Overvecht”, shkroi policia në postim – një referencë për pilotin aktual holandez të botës në Formula 1.

“Fatmirësisht, aventura e këtij mini shoferi ka marrë fund me zhurmë”, shtoi policia./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button