Djali 9 vjeç u ribashkua me breshkën shtatë muaj pasi ajo u zhduk

Një djalë nëntë vjeçar është ribashkuar me breshkën e tij shtëpiake shtatë muaj pasi ajo u zhduk.
Harvey Dean-Evans u ‘shkatërrua’ kur Mary u arratis nga shtëpia e saj në Wigan gushtin e kaluar.
Prindërit e tij Jodie dhe Ryan hoqën dorë shpejt nga kërkimi, duke supozuar se zvarraniku ishte vjedhur, pasi ‘kërkuan gjithandej’.

Mary është mësuar të jetë jashtë. Gjatë verës, ne e lëmë rregullisht të dalë me një stilolaps të vogël dhe ajo është mjaft e njohur në pasuri, përcjell portal rtv21.tv

“Por atë mbrëmje në gusht, ajo disi doli nga kopshti dhe pavarësisht se kërkoi kudo, nuk kishte asnjë shenjë të saj dhe ne menduam se ajo ishte marrë.”

Me frikën për Marinë në rritje gjatë muajve të dimrit, shpresat kishin humbur.

Por, në fillim të këtij muaji, ajo u pa nga Ben Baxendale, një punonjës i mirëmbajtjes së terrenit për firmën e energjisë Electricity North West, në një nënstacion të energjisë elektrike që furnizonte Norley në Wigan.

Beni trokiti në disa dyer të përparme të shtëpive afër nënstacionit për të gjetur pronarët e Marisë dhe personi i parë që gjeti ishte gjyshja e Harvey-t.

Ajo ishte në gjendje të identifikonte Mary-n dhe më pas Harvey dhe pjesa tjetër e familjes nxituan për ta parë atë./21Media

Back to top button