Lenora Jakupi e mërzitur për vdekjen e Leze Qenës

Lenora Jakupi e mërzitur për vdekjen e Leze Qenës

Vdekja e Leze Qenës e ka prekur edhe këngëtaren e njohur, Leonora Jakupin, e cila është shprehur se gjithmonë do ta kujtojë buzëqeshjen e saj të sinqertë dhe dashurine e pakusht.

”Sot nderroj jete Ikona e kinematografise sone , Ylli i skenes tezja Leze . Do ta kujtoj me malle buzeqeshjen tende te sinqerte, dashurine e pakushte dhe perkushtimin e madh per profesionin e artistit”, ka shkruar Leonora në Instagram.

Kujtojmë se, Leonora bashkë me Lezën mori pjesë në disa reklama televizive. Leye Qena ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare. /21Media