Donjeta Sadiku i siguron Kosovës medalje botërore në boks

1 min read

Donjeta Sadiku ka siguruar medaljen botërore në Kampionatin Botëror të Boksit, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Boksierja mundi Wu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

Sadiku do t’i sjellë medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit për seniore.

Komiteti Olimpik i Kosovës, përmes një shkrimi në Facebook, i ka uruar suksese dhe fat Sadikut në rrugën drejt medaljes së artë./21Media