Milani dhe Mino Raiola kanë rinisur bisedimet për Gianluigi Donnarummën. E ardhmja e portierit duket se do të jetë sërish në “San Siro” dhe palët do të nisin diskutimet mes tyre.

Drejtuesit e klubit duan të firmosin deri në vitin 2023 me gjigantin e portës.

Gigi është një ndër portierët më të mirë të Europës dhe nuk duhet harruar faktin se është ende shumë i ri. MilanNews.it shkruan se së fundmi Raiola ka rinisur bisedimet me klubin. Ai dëshiron të mbetet në “San Siro”, pasi e do shumë fanellën e kuqezinjëve./kp