Ndeshja përfundoi me rezultat 2-1

Ndeshja përfundoi me rezultat 2-1

Borussia Dortmund ka shënuar fitore të madhe në garën e saj kualifikuese në Ligën e Kampionëve.

Dortmund e mposhti Paris Saint-Germain, me rezultat 2-1 në 1/8 e Finales së Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen e parë kualifikuese, të dy golat e fitores i shënoi Erling Haalan(69’ dhe 77’), kurse golin e vetëm te kampionët r Francës e shënoi Neymar (75’).

Në ndeshjen kthyese do të mësohet fituesi, pasi ky rezultat, edhe pse shumë i vlefshëm për gjermanët, nuk ia siguron një udhëtim të qetë në Francë.