Witsel i siguroi fitoren Dortmundit

Witsel i siguroi fitoren Dortmundit

Borussia Dortmund e ka mposhtur sonte RasenBallsport Leipzig-un.

Ndeshja e zhvilluar në Bundesligë ka përfunduar me rezultat 0-1 dhe realizues i golit ishte Axel Witsel (19’).

Borussia Dortmund është në pozitën e parë me 56 pikë dhe ka 6 pikë më shumë se Bayern Munchen që është në pozitën e dytë.