Drita ka shënuar fitore 2-0 ndaj Ferizajt në takimin e parë të javës së 25-të në IPKO Superligën e Kosovës.

Takimet tjera të kësaj jave në program janë të shtunën dhe të dielën.

Ndeshjet që zhvillohen të shtunën: Drenica – Flamurtari , Gjilani – Vushtrria dhe Prishtina – Dukagjini.

Ndërsa të dielën Ballkani-Trepça’89 dhe Feronikeli – LLapi .

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 17:00, përjashtim të takimit Prishtina -Dukagjini që nis në orën 19:00. /21Media