Futboll: Superliga e Kosovës, xhiroja e 18-të

Futboll: Superliga e Kosovës, xhiroja e 18-të

Sot janë zhvilluar dy takimet e fundit të xhiros së 18-të, përkatësisht të fundit të pjesës vjeshtore të garave të Superligës së Kosovës në Futboll, rezultatet e arritur janë:

Drita- Arbëria 1:1 dhe

Trepça 89- Drenica 0:0.

Drita mbetet në krye të tabelës me 2 pikë më shumë se Ballkani, përderisa të dyja këto klube do të zhvillojnë nga një ndeshje të mbetur nga xhirot paraprake që do të përcaktoj se kush do të shpallet kampion vjeshtor.(E pergaditi-Bajram SHALA)./21Media