Ka përfunduar pjesa e parë e derbit të xhiros së 30 të Superligës së Kosovës në futboll ndërmjet Dritës dhe Prishtinës.

I barabart 1-1 është rezultati i 45 minutave të para.

Drita kaloi e para në epërsi me golin e realizuar nga Haxhimusa në minutën e 21 por shifrat i barazoi Krasniqi në minutën e 34.