Driton Krasniqi flet edhe për politikanët

Driton Krasniqi flet edhe për politikanët

Driton Krasniqi kampion karateje ne Gjermani dhe në botë, është i ftuar në emisionin “Fol shqip” i cili transmetohet në RTV 21. Ndërkaq aty me shaka ka pohuar se do të bëhej truproje pa pagesë e Miss Gjermania 2015, shqiptares Albiona Muahrremaj.

Ai ka folur edhe rreth politikës ku ka thënë se është koha të ndërrohet skema politke dhe të zëvendesohet me të rinjtë.

Para se të hynte në studio si mysafir, Albiona ishte në lidhje të drejtpërdrejt me në Skype me nikoqirin e emisionit Altinin, ku ajo tregojë se din të flas shqip, përcjell rtv21.tv

“Fol shqip” është emsioni i cili iu dedikohet bashkëatdhetarëve dhe transmetohet të shtuneve në ora 20:30/21Media