Driton Kuka sot është antarësuar në partinë e Ramush Haradinajt

Driton Kuka sot është antarësuar në partinë e Ramush Haradinajt

Driton Kuka, trajneri personal i xhudistes olmpike, Majlinda Kelmendi, sot i është bashkuar AAK-së.

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj është shprehur i nderuar me vendimin e trajnerit Kuka. ” I pakompremetuar në asnjë aspekt, ai pos që ngriti yjet e përmasave globale dhe arriti t’i sjellë Kosovës Medaljen e Artë Olimpike, është i biri i Ali Kukës, kryetarit të parë të nëndegës së AAK-së në Pejë “2 Korriku”. I lumtur që edhe një anëtar i familjes së respektuar atdhetare Kuka, po e vazhdon traditën me Aleancën. Na priftë e mbara!“, ka shkruar Haradinaj.

Ndërsa, Kuka në një postim të tij në Facebook, thotë se do të vazhdojë të kontribojë për sportin edhe përmes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës! /21Media