Dua një ndër këngëtaret më të klikuara në botë

Dua një ndër këngëtaret më të klikuara në botë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa çdo ditë e më shumë po arrin suksese të reja në muzikë.

Që nga fillimi i karrierës projektet e saj muzikore kanë qenë shumë të pëlqyera për publikun.

Me punën e saj të palodhëshme Dua ka arritur të ngjitet lartë edhe në top-listat botërore sa i përket këngëve më të klikuara gjatë vitit të kaluar.

Në listën e “Official Charts”, në të cilën renditen këngëtarët më të klikuar, e më pas këngët më të klikuara. Dua e zuri një vend të rëndësishëm duke pasur parasysh konkurrencën.

Këngëtarja shqiptare u radhit e teta,  kurse, në këtë listë bënë pjesë edhe Rita Ora, e cila  është renditur e katërta.

Këngëtari-ja më e klikuar në vitin 2018:

1. Ed Sheeran

2. Calvin Harris

3. Little Mix

4. Rita Ora

5. Coldplay

6. P!nk

7. Clean Bandit

8. Dua Lipa

9. George Ezra

10. Jess Glynne

Kënga më e klikuar në vitin 2018:

1. ‘Feel It Still’ – Portugal. The Man (Atlantic – Warner Music)

2. ‘These Days (feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen)’ – Rudimental (Asylum – Warner Music)

3. ‘For You (Fifty Shades Freed)’ – Liam Payne & Rita Ora (Capitol – Universal Music)

4. ‘One Kiss’ – Calvin Harris & Dua Lipa (Columbia – Sony Music Entertainment)

5. ‘Shotgun’ – George Ezra (Columbia – Sony Music Entertainment)

6. ‘Lullaby’ – Sigala & Paloma Faith (Ministry of Sound – Sony Music Entertainment)

7. ‘Anywhere’ – Rita Ora (Atlantic – Warner Music)

8. ‘Flames’ – David Guetta & Sia (Parlophone – Warner Music)

9. ‘Paradise’ – George Ezra (Columbia – Sony Music Entertainment)

10. ‘What About Us’ – P!nk (RCA – Sony Music Entertainment).

Ndryshe, “Swan Song” është projekti i fundit muzikor i Dua Lipës që është publikuar më 24 janar dhe që deri më tani numëron mbi 46 milionë klikime në kanalin Youtube. “Swan Song” është kolonë zanore e filmit “Alita: Battle Angel” që është lansuar këtë vit./21Media