Dua Lipa ka paralajmëruar një baashkëpunim në të ardhmen me kënëtaren e njohur amerikane Miley Cyrus.

Autorja e hitit ‘Physical’ zbuloi më parë se ajo dhe Miley kanë diskutuar për një duet.

E pyetur në lidhje me spekulimet se dyshja kanë regjistruar një këngë të quajtur ‘Coldblood’ së bashku, Dua u përgjigj: “Potencialisht. Potencialisht. Unë jam një tifoze e madhe e saj dhe ajo është kaq e bukur. Ne po mendojmë të bëjmë diçka së bashku në të ardhmen e afërt. Asgjë nuk ka ndodhur ende, por ne po flasim për të,” ka thënë Lipa.

Ajo ndërkohë është duke u përgatitur për botimin e ‘Club Future Nostalgia: The Album Remix’, ku shfaqen pëlqimet e Madonna, Missy Elliott, Mark Ronson dhe Gwen Stefani.