Për herë të parë në histori, lista vjetore e Billboard kryesohet nga një shqiptare dhe ajo është Dua Lipa.

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare ka arritur që të kryesojë listën e “Billboard Hot 100”, për 100 artistet më të mira të këtij viti.

Kujtojmë se dje Dua ka ndarë me ndjekësit në Instagram publikimin e Spotify, ku shihet se është ndër këngëtaret më të dëgjuara.

Statistikat e vitit 2020, tregojnë se këngët e Duas janë dëgjuar 3.8 miliardë herë./21Media